Aktualności / Bezpieczeństwo na targach BAU 2019

Każdy, kto choć trochę interesuje się branżą budowlaną wie, że monachijskie BAU to bardzo ważne targi architektury, materiałów i systemów budowlanych o randze międzynarodowej. To tutaj zorientowani na przyszłość producenci co dwa lata prezentują swoje produkty i rozwiązania. Uwaga wystawców i odwiedzających skupia się na prezentacji interesujących technologii, innowacyjnych materiałów i nowych produktów. Tutaj zwiedzający mogą z bliska przyjrzeć się zapowiedziom nowych trendów w budownictwie.

Na BAU w Monachium nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Koalicjantów Domu Bezpiecznego. Wśród tegorocznych wystawców znalazły się firmy: Aluprof, Wiśniowski, Hormann, Roto Frank, Pilkington IGP, G-U oraz FAKRO.

Z zainteresowaniem odwiedziliśmy stoiska naszych Partnerów. Jesteście ciekawi naszej relacji? Zapraszamy w krótką podróż po bezpieczeństwie na BAU 2019.

  

Koalicjanci programu Dom Bezpieczny

Już pierwszego dnia mieliśmy powody do radości, ponieważ okno dachowe do dachów płaskich DXW firmy Fakro otrzymało nagrodę za innowacyjność ARCHITEKTUR + BAUWESEN. Tę prestiżową nagrodę przyznało Jury składające się głównie z architektów i planistów.

Więcej na ten temat możecie znaleźć na kanale YouTube producenta w materiale naszego autorstwa!

Na stoisku Wiśniowski można było po raz pierwszy zapoznać się z nowością w ofercie – oknami pionowymi. Producent zaprezentował również drzwi tarasowe w klasie RC, a także pokaźnych rozmiarów HS na systemach aluminiowych Aluprof, zautomatyzowany przez firmę G-U, czyli naszych Koalicjantów. Co ciekawe, aluminiowe okna przedstawione po raz pierwszy przez firmę Wiśniowski są produkowane na bardzo popularnych profilach od Aluprof, a także okuciach firmy MACO – również nasz Koalicjant.

Z kolei na stoisku niemieckiego producenta bram, firmy Hormann jak zawsze można było znaleźć dużą ekspozycję drzwi w klasach przeciwwłamaniowych, ale, co zwróciło naszą szczególną uwagę, także bramę rolowaną w klasach RC2 i RC3. Jak to się stało, że brama przeszła badania na klasę przeciwwłamaniową, gdy normy badawcze to uniemożliwiają? Jest to technicznie po prostu roleta aluminiowa, ale swoimi gabarytami umożliwia zastosowanie m.in. w garażu.

Bardzo dużo ciekawych, zautomatyzowanych rozwiązań znaleźliśmy także na stoisku firmy G-U. Niemiecki producent okuć pokazał bogatą ofertę zamków i wkładek, ale także systemów do wyjść ewakuacyjnych oraz zdalnego sterowania drzwiami.

Trendy branżowe

BAU 2019 to targi bardzo bogate w rozwiązania przeciwwłamaniowe i wspierające bezpieczeństwo domowników. Po raz pierwszy na tego typu ekspozycjach zostały zaprezentowane produkty kuloodporne czy nawet przeciwwybuchowe! Targi obfitowały w wiele przeciwwłamaniowych okien, drzwi i półproduktów do nich jak taśmy, szyby, uszczelki, okucia i wiele więcej. Jedno jest pewne, podczas BAU w Monachium widać było wyraźnie, że najważniejszymi kierunkami w branży budowlanej są obecnie bezpieczeństwo, automatyzacja oraz design.

   

Zapraszamy do odwiedzenia naszych kanałów w mediach społecznościowych, gdzie znajdziecie obszerną video relację.