Nasi Partnerzy /Mieszkanicznik

Początek

W styczniu 2012 r. rozpoczęło działalność ogólnopolskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem “Mieszkanicznik”. Po pięciu latach istnienia Stowarzyszenie ma 8000 obserwatorów oraz zrzesza ponad 1500 członków regularnie spotykających się w szesnastu miastach w Polsce i dwóch oddziałach europejskich poza Polską.

Cele

Celem stowarzyszenia jest poprawa relacji pomiędzy Wynajmującymi a Najemcami, tak by opierały się na jasnych zasadach, aby najemcy podpisując umowy najmu czuli się bezpiecznie i mieli świadomość, że mają do czynienia z profesjonalistami świadczącymi usługi na wysokim poziomie. W tym celu Stowarzyszenie skupia wokół siebie ludzi działających w branży wynajmu, organizuje co miesiąc kilkanaście lokalnych spotkań, prowadzi kongresy, na których ujednolicana jest wiedza i praktyka, a także wprowadza nasz polski rynek na wyższy poziom stając się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń.

Przyszłość

W Polsce rynek mieszkań na wynajem szacowany jest na 660 tysięcy lokali i w najbliższych latach będzie rósł. Tymczasem pod wieloma względami nie osiągnął jeszcze standardów powszechnych w krajach Europy Zachodniej czy w USA. Szara strefa, prawo bardziej chroniące interesy jednej strony, brak bazy “złych najemców”, niski standard obsługi i poziom wiedzy pośredników w najmie, brak kredytów “buy-to-let” – to tylko niektóre z bolączek polskiego rynku.

Misją oraz nadrzędnym celem stowarzyszenia Mieszkanicznik jest dążenie do ucywilizowania polskiego rynku najmu.

Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości Na Wynajem “Mieszkanicznik”

tel.: 792 460 250

e-mail: biuro@mieszkanicznik.org.pl

www.mieszkanicznik.org.pl