Dla mediów

Program Dom Bezpieczny udostępnia niniejsze materiały z prawem ich wykorzystywania w mediach w publikacjach dotyczących Programu oraz poruszających tematykę bezpieczeństwa mienia oraz domowników.

W przypadku skorzystania z fotografii prosimy podać źródło - fot.: www.dombezpieczny.com

Program Dom Bezpieczny nie wyraża zgody na wykorzystywanie materiałów w publikacjach, które mogą godzić w dobre imię Programu oraz jego koalicjantów.

Kontakt dla mediów: Danuta Baprawska PR Manager tel.: 605 976 886 e-mail: danuta.baprawska@dombezpieczny.com

pobierz .png | pobierz .eps

#ŚladWłamania – Jak wrócić do siebie po kradzieży z włamaniem?

Włamywacze pozostawiają po sobie wiele śladów. Odciski palców, uszkodzone okna i drzwi, bałagan w domu, ale przede wszystkim ślad w psychice swoich ofiar. Najbezpieczniejsze miejsce na świecie – rodzinny dom, staje się miejscem, do którego wtargnął przestępca; chodził po pokoju dziecka, dotykał prywatnych rzeczy domowników i… pozostawił trwały ślad w ich świadomości.   SKALA PRZESTĘPSTW … Czytaj dalej #ŚladWłamania – Jak wrócić do siebie po kradzieży z włamaniem?

Konferencja prasowa #ŚladWłamania już 7 czerwca!

  Włamywacze pozostawiają po sobie wiele śladów. Odciski palców, uszkodzone okna i drzwi, bałagan w domu, ale przede wszystkim ślad w psychice swoich ofiar. Najbezpieczniejsze miejsce na świecie – rodzinny dom staje się miejscem, do którego wtargnął przestępca; chodził po pokoju dziecka, dotykał prywatnych rzeczy domowników i… pozostawił trwały ślad w ich świadomości.

Jak włamywaczom minął rok 2018? – komunikat prasowy

Ubiegły rok był dla włamywaczy niewątpliwie pracowitym rokiem, obfitującym we wzrosty. Po latach spadków, w 2018 roku o 5,4% wzrosła liczba przestępstw kradzieży z włamaniem, przy jednoczesnej poprawie skuteczności policji o 7 pp. Co to oznacza dla bezpieczeństwa polskich domów i mieszkań?

„Mądry Polak przed szkodą”, czyli jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Przed nami Targi Budma 2019. To duże wydarzenie przede wszystkim dla branży budowlanej, ale również dla całego województwa wielkopolskiego. Podczas 4 dni trwania targów, każdy zainteresowany znajdzie rozwiązania produktowe oraz niezbędną wiedzę, aby zaplanować i wybudować dom marzeń. Ale oprócz designerskiego projektu czy energooszczędnych rozwiązań, ważne jest również bezpieczeństwo. Niestety niewielu budujących wystarczająco o nie … Czytaj dalej „Mądry Polak przed szkodą”, czyli jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

#UwagaDziecko – jakie zagrożenia kryją się w domu?

Każdego dnia, na całym świecie średnio 2 270 dzieci umiera wskutek nieumyślnych wypadków! Ponad połowa śmiertelnych urazów zdarza się w domach lub wokół domu. Codziennie miliony dzieci na całym świecie korzysta z pomocy lekarskiej z powodu obrażeń, które zdarzyły się we wnętrzach budynków. Eksperci twierdzą, że 90% tych wypadków można było uniknąć.

#Uwagadziecko – konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu dzieci

Dzieci mają moc! Widzą, wiedzą i potrafią więcej niż nam się wydaje. Naszym zadaniem jest pokazać im świat i nauczyć, jak się w nim bezpiecznie poruszać. Ale żeby nauczać czy pokazywać, sami musimy zdawać sobie sprawę z najważniejszych niebezpieczeństw, które czyhają na nasze dzieci w domach i na drogach. Statystyki są porażające. W samej tylko … Czytaj dalej #Uwagadziecko – konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu dzieci

Dom Bezpieczny OFS

EKO-OKNA, HENSFORT i ABUS dołączają do koalicji Dom Bezpieczny

18 października 2018 roku na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Forum Stolarki. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział 250 osób z bliska 140 firm, zaprezentowano wyniki branży, wyłoniono Liderów Stolarki oraz podsumowano działania realizowane w ramach Programu „Dom Bezpieczny”.

Wakacje bezpieczne

Jak wynika ze statystyk, Polacy wypoczywają poza miejscem zamieszkania około 15 dni rocznie. W tym czasie ich mieszkania są łakomym kąskiem dla złodziei, ale to nie wszystko – lista zagrożeń jest znacznie dłuższa. Jak im zapobiegać i dlaczego warto poprosić o pomoc sąsiadów? Zobaczcie naszą listę rzeczy, które powinniście wykonać przed wyjazdem, by wakacje były … Czytaj dalej Wakacje bezpieczne

#PoznajSąsiada: przed nami Europejski Dzień Sąsiada!

Przeciwwłamaniowe okna i drzwi, monitoring, grupy ochroniarskie – te rozwiązania mają wpływ na bezpieczeństwo naszych domów, ale bez jednego ważnego elementu mogą okazać się mniej skuteczne. O czym mowa? O dobrych relacjach sąsiedzkich! Żmudne analizy, rozmowy z funkcjonariuszami policji oraz porównanie wyników badań doprowadziły nas do tak przełomowego wniosku. To w końcu sąsiad ostrzeże przed … Czytaj dalej #PoznajSąsiada: przed nami Europejski Dzień Sąsiada!

Konferencja prasowa #PoznajSąsiada

Dlaczego dobre relacje sąsiedzkie mogą być kluczem do naszego bezpieczeństwa? Odpowiedź na to pytanie usłyszymy już 23 maja. Dom Bezpieczny, Komenda Stołeczna Policji oraz Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie zapraszają przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w konferencji prasowej, w której zdradzimy szczegóły naszej akcji #PoznajSąsiada!

Które gminy w Polsce stawiają na bezpieczeństwo?

Podczas międzynarodowych targów Securex w Poznaniu (24 kwietnia 2018 r.) odbyła się konferencja „Gminy Bezpieczne”, organizowana przez program Dom Bezpieczny. To inauguracja nowego projektu, którego owocem będzie ogólnopolski ranking gmin stawiających na bezpieczeństwo mieszkańców oraz działających na rzecz bezpieczeństwa obiektów użyteczności publicznej.

Nadchodzi premiera unikatowego Katalogu Produktów Bezpiecznych

Co drugi klient salonów sprzedaży stolarki pyta o drzwi przeciwwłamaniowe, a co czwarty o takie okna*. Niestety często nie dostaje wyczerpujących informacji na ten temat, a sprzedawcy polecają mu produkty, które przeciwwłamaniowe są tylko z nazwy. Receptą na to będzie przygotowywany przez Program Dom Bezpieczny unikatowy Katalog Produktów Bezpiecznych – najobszerniejsza i najpełniejsza z dotychczasowych … Czytaj dalej Nadchodzi premiera unikatowego Katalogu Produktów Bezpiecznych