Dla mediów

Stowarzyszenie Dom Bezpieczny udostępnia niniejsze materiały z prawem ich wykorzystywania w mediach w publikacjach dotyczących Programu oraz poruszających tematykę bezpieczeństwa mienia oraz domowników.

W przypadku skorzystania z fotografii prosimy podać źródło – fot.: www.dombezpieczny.com

Stowarzyszenie Dom Bezpieczny nie wyraża zgody na wykorzystywanie materiałów w publikacjach, które mogą godzić w dobre imię prowadzonego Programu oraz jego koalicjantów.

Kontakt dla mediów:
Paweł Gregorczyk
tel.: 503 459 067
e-mail: pawel.gregorczyk@dombezpieczny.com

Pobierz materiały

 

Uciekamy z miast do bezpiecznych domów aktywnych
09 cze 2021

Uciekamy z miast do bezpiecznych domów aktywnych

W ostatnim roku Polacy uświadomili sobie, że ich domy muszą być bardziej wielofunkcyjne i dostosowane do ich zmieniających się potrzeb. Stowarzyszenie Dom Bezpieczny postanowiło zaprezentować w jaki sposób nasz dom może stać się Domem Aktywnym, który dostosowuje swoje funkcje do naszych indywidualnych i aktualnych potrzeb. Rozpoczęliśmy budowę modelowego, bezpiecznego domu aktywnego. Uciekamy z miast do … Czytaj dalej Uciekamy z miast do bezpiecznych domów aktywnych

Włamywacze też przeszli na home office, pracowali z… naszych domów
26 mar 2021

Włamywacze też przeszli na home office, pracowali z… naszych domów

W 2020 wzrosła liczba włamań w Polsce, co jest dość zaskakujące, bo duży procent Polaków przeszło wtedy na pracę zdalną. Wydawać by się mogło, że home office będzie oznaczać ograniczenie działań złodziei, lecz stało się odwrotnie – w zeszłym roku dokonano więcej włamań niż w poprzednich latach, kiedy w domach spędzaliśmy znacznie mniej czasu. 2020 … Czytaj dalej Włamywacze też przeszli na home office, pracowali z… naszych domów

Niech klient będzie bezpieczny!
10 cze 2020

Niech klient będzie bezpieczny!

Niech klienci będą bezpieczni! Trwa ogólnopolska akcja informacyjna, której celem jest zapewnienie klientów, że wizyty w punktach handlowych oraz powiązane z nimi usługi w domach i mieszkaniach mogą się odbywać z zapewnieniem najwyższych standardów higieny. „Klient Bezpieczny” to inicjatywa skierowana przede wszystkim do klientów rynku remontowo-budowlanego, ale nie tylko. Dzięki niej wiele placówek handlowych jest … Czytaj dalej Niech klient będzie bezpieczny!

#PodarujBezpieczeństwo – moda na bezpieczne prezenty na święta
16 gru 2019

#PodarujBezpieczeństwo – moda na bezpieczne prezenty na święta

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas czas wyjątkowy, a tymczasem to potencjalnie najbardziej niebezpieczny okres w roku. Dom Bezpieczny radzi jak zadbać o bezpieczeństwo w tym szczególnym okresie. Nadchodzące Święta to czas, w którym aktywność przestępców znacznie wzrasta. – Są to zarówno kradzieże kieszonkowe, oszustwa, jak i kradzieże z włamaniem. Obserwujemy to zjawisko … Czytaj dalej #PodarujBezpieczeństwo – moda na bezpieczne prezenty na święta

#RazemdlaBezpieczeństwa – warszawscy kontrterroryści  ze wsparciem firm branży stolarki okienno-drzwiowej
18 wrz 2019

#RazemdlaBezpieczeństwa – warszawscy kontrterroryści ze wsparciem firm branży stolarki okienno-drzwiowej

Zwykle widzimy ich w telewizji. Mundury z motywem moro, kominiarki, kamizelki kuloodporne widoczne podczas relacji z zatrzymania groźnego przestępcy lub likwidacji wytwórni narkotyków. Prowadzą najbardziej złożone operacje policyjne wymagające ponadprzeciętnej sprawności fizycznej i wyjątkowych cech psychicznych, Wyróżnia ich opanowanie, odwaga i skuteczność, przy zachowaniu maksymalnych standardów bezpieczeństwa. Są w pełni oddani służbie, narażają się dla … Czytaj dalej #RazemdlaBezpieczeństwa – warszawscy kontrterroryści ze wsparciem firm branży stolarki okienno-drzwiowej

#ŚladWłamania – Jak wrócić do siebie po kradzieży z włamaniem?
09 cze 2019

#ŚladWłamania – Jak wrócić do siebie po kradzieży z włamaniem?

Włamywacze pozostawiają po sobie wiele śladów. Odciski palców, uszkodzone okna i drzwi, bałagan w domu, ale przede wszystkim ślad w psychice swoich ofiar. Najbezpieczniejsze miejsce na świecie – rodzinny dom, staje się miejscem, do którego wtargnął przestępca; chodził po pokoju dziecka, dotykał prywatnych rzeczy domowników i… pozostawił trwały ślad w ich świadomości.   SKALA PRZESTĘPSTW … Czytaj dalej #ŚladWłamania – Jak wrócić do siebie po kradzieży z włamaniem?

Konferencja prasowa #ŚladWłamania już 7 czerwca!
30 maj 2019

Konferencja prasowa #ŚladWłamania już 7 czerwca!

  Włamywacze pozostawiają po sobie wiele śladów. Odciski palców, uszkodzone okna i drzwi, bałagan w domu, ale przede wszystkim ślad w psychice swoich ofiar. Najbezpieczniejsze miejsce na świecie – rodzinny dom staje się miejscem, do którego wtargnął przestępca; chodził po pokoju dziecka, dotykał prywatnych rzeczy domowników i… pozostawił trwały ślad w ich świadomości.

Jak włamywaczom minął rok 2018? – komunikat prasowy
13 mar 2019

Jak włamywaczom minął rok 2018? – komunikat prasowy

Ubiegły rok był dla włamywaczy niewątpliwie pracowitym rokiem, obfitującym we wzrosty. Po latach spadków, w 2018 roku o 5,4% wzrosła liczba przestępstw kradzieży z włamaniem, przy jednoczesnej poprawie skuteczności policji o 7 pp. Co to oznacza dla bezpieczeństwa polskich domów i mieszkań?

„Mądry Polak przed szkodą”, czyli jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?
05 lut 2019

„Mądry Polak przed szkodą”, czyli jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Przed nami Targi Budma 2019. To duże wydarzenie przede wszystkim dla branży budowlanej, ale również dla całego województwa wielkopolskiego. Podczas 4 dni trwania targów, każdy zainteresowany znajdzie rozwiązania produktowe oraz niezbędną wiedzę, aby zaplanować i wybudować dom marzeń. Ale oprócz designerskiego projektu czy energooszczędnych rozwiązań, ważne jest również bezpieczeństwo. Niestety niewielu budujących wystarczająco o nie … Czytaj dalej „Mądry Polak przed szkodą”, czyli jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

#UwagaDziecko – jakie zagrożenia kryją się w domu?
13 gru 2018

#UwagaDziecko – jakie zagrożenia kryją się w domu?

Każdego dnia, na całym świecie średnio 2 270 dzieci umiera wskutek nieumyślnych wypadków! Ponad połowa śmiertelnych urazów zdarza się w domach lub wokół domu. Codziennie miliony dzieci na całym świecie korzysta z pomocy lekarskiej z powodu obrażeń, które zdarzyły się we wnętrzach budynków. Eksperci twierdzą, że 90% tych wypadków można było uniknąć.

#Uwagadziecko – konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu dzieci
06 gru 2018

#Uwagadziecko – konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu dzieci

Dzieci mają moc! Widzą, wiedzą i potrafią więcej niż nam się wydaje. Naszym zadaniem jest pokazać im świat i nauczyć, jak się w nim bezpiecznie poruszać. Ale żeby nauczać czy pokazywać, sami musimy zdawać sobie sprawę z najważniejszych niebezpieczeństw, które czyhają na nasze dzieci w domach i na drogach. Statystyki są porażające. W samej tylko … Czytaj dalej #Uwagadziecko – konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu dzieci

EKO-OKNA, HENSFORT i ABUS dołączają do koalicji Dom Bezpieczny
30 paź 2018

EKO-OKNA, HENSFORT i ABUS dołączają do koalicji Dom Bezpieczny

18 października 2018 roku na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Forum Stolarki. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział 250 osób z bliska 140 firm, zaprezentowano wyniki branży, wyłoniono Liderów Stolarki oraz podsumowano działania realizowane w ramach Programu „Dom Bezpieczny”.