Nasi Partnerzy /Oknoplast

OKNOPLAST Sp. z o.o. to firma utworzona w 1994 roku przez Adama Placka, wtedy pod nazwą OKNOPLAST-Kraków. Od początku swojej działalności produkuje okna z PVC. Już w 1995 roku ilość produkowanych rocznie okien przekroczyła 26 tysięcy sztuk, a w kolejnym roku 36 tysięcy sztuk. Pierwsze okna aluminiowe produkcji Oknoplast zjechały z taśmy produkcyjnej w roku 1997. Zaledwie rok później, w 1998 firma stosowała jako pierwsza w Polsce szyby o współczynniku przenikalności cieplnej U=1.1, który jest obecnie uznawany za standard. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientom firma corocznie wprowadza innowacyjne rozwiązania.

Zależy mi na jakości, wyglądzie, a nie na szybkiej rotacji w magazynie. Jestem wymagający, szukam perfekcji na każdym kroku. – Adam Placek

W 2009 roku firma jako pierwsza w Polsce uzyskuje certyfikat na okno o podwyższonej odporności na włamanie w klasie WK2 (odpowiednik obecnej klasy RC2). W roku 2015 blokada błędnego położenia klamki, znacząca wpływająca na bezpieczeństwo użytkowania i możliwość otworzenia okna uchylonego z zewnątrz, jest montowana w standardzie do wszystkich okien produkcji Oknoplast.

Firma była wielokrotnie nagradzana za innowacyjność, prędkość rozwoju i osiągane wyniki finansowe, m.in. przez Centrum Analiz Branżowych tytułem Lidera Rynku Stolarki.

OKNOPLAST Sp. z o.o.

tel.: (12) 279 71 71

fax: (12) 279 71 72

e-mail: biuro@oknoplast.com.pl