Nasi Partnerzy /Plastixal

Firma Plastixal została założona przez Mariusza Kołakowskiego w 2006 roku. Na początku, działalność firmy opierała się na produkcji okien PVC, w małej, wynajętej hali, w miejscowości Piątnica pod Łomżą. W 2009 roku firma włączyła do oferty stolarkę aluminiową i z nową, szerszą ofertą rozszerzyła swoją ekspansję o rynek francuski. Wzrost sprzedaży eksportowej stał się głównym motorem napędowym rozwoju Plastixala, który z pilnej potrzeby rozbudowy już rok później przeniósł się do miejscowości Stare Bożejewo pod Wizną, inwestując w nowoczesny park maszynowy m.in. do produkcji drzwi zewnętrznych PVC

Obecnie firma zatrudnia ponad 100 osób, cały czas rozbudowując zakład produkcyjny. Ostatnie lata przyniosły duże inwestycje. Powstały m.in.: nowa hala produkcyjna o powierzchni 3000 mkw., nowa hala magazynowa oraz biurowiec, a modernizacja linii produkcyjnych uczyniła je jednymi z najnowocześniejszych w Europie. Planowane są już kolejne inwestycje.

Produkty, głównie okna i drzwi, trafiają do kilkunastu krajów UE oraz poza jej teren, m.in. do USA, Norwegii czy Maroko. Firma stale umacnia swoją pozycję na tak trudnych rynkach jak Francja, Belgia, Niemcy czy Wielka Brytania i rozpoznawana jest jako solidny i godny polecenia partner.

Dzięki własnej nowoczesnej flocie transportowej Firma Plastixal może sprawnie, szybko i bezpiecznie dowozić swoje produkty w każde miejsce w Polsce oraz Europie. Więcej informacji: www.plastixal.pl.