Niech klient będzie bezpieczny!

Niech klienci będą bezpieczni!

Trwa ogólnopolska akcja informacyjna, której celem jest zapewnienie klientów, że wizyty w punktach handlowych oraz powiązane z nimi usługi w domach i mieszkaniach mogą się odbywać z zapewnieniem najwyższych standardów higieny. „Klient Bezpieczny” to inicjatywa skierowana przede wszystkim do klientów rynku remontowo-budowlanego, ale nie tylko. Dzięki niej wiele placówek handlowych jest już bezpiecznych higienicznie.

  Miesiące pełne wyzwań

Brak decyzji zakupowych wśród klientów był w ostatnich miesiącach największą bolączką wielu branż funkcjonujących w Polsce. Klienci wstrzymują się z wydatkami ze względu na niepewność sytuacji ekonomicznej, ale też wątpliwości dotyczące zapewnienia standardów higienicznych podczas wizyt w punktach sprzedaży, czy podczas realizacji usług w ich domach i mieszkaniach. Stąd akcja Klient Bezpieczny, która ma rozwiać wszelkie wątpliwości. Usługi remontowo-budowlane i pokrewne, ale też wizyty w salonach sprzedaży mogą się odbywać z zastosowaniem najwyższych standardów higienicznych. O tym właśnie głośno komunikuje akcja.

Akcję Klient Bezpieczny zainicjowaliśmy w ramach Stowarzyszenia Dom Bezpieczny. Awaria sprzętu AGD, zaplanowany od długiego czasu remont, czy chęć wymiany nieszczelnych starych okien w tym sezonie to w dobie pandemii spory problem dla wielu klientów. Obawa przed wpuszczeniem do domu fachowców w dobie koronawirusa stała się realnym problemem, który utrudnia życie zarówno inwestorom, jak i przede wszystkim przedsiębiorcom – zauważa Karol Klos, prezes Stowarzyszenia Dom Bezpieczny. Postanowiliśmy stworzyć i promować zasady bezpiecznej obsługi klientów w punktach handlowych oraz podczas świadczenia usług w ich domach i mieszkaniach. Podstawą tej idei była branża remontowo-budowlana, ale jestem przekonany, że również reprezentanci innych gałęzi gospodarki wyciągną masę korzyści z udziału w akcji Klient Bezpieczny – dodaje.

Razem dla bezpieczeństwa

W konsultacji z partnerami stworzyliśmy uniwersalne wytyczne i zalecenia dotyczące zasad higieny. Są one gotowe do zastosowania zarówno przez punkty handlowo-usługowe jak i fachowców. Są one sukcesywnie upowszechniane wśród właścicieli salonów sprzedaży, przedsiębiorstw usługowych oraz wśród klientów. W kampanię zaangażowały się także media branżowe oraz organizacje pracodawców. Do akcji dołączyły już znane powszechnie marki, m.in. firmy Velux, Porta, Krispol, Eko-Okna, Pol-Skone, Aluplast, OknoPlus, Vetrex. Rekomendują one te zasady i stosują je w swoich punktach handlowych oraz podczas wykonywania usług u klientów.

Branża remontowo-budowlana otrzymała dzięki akcji Klient Bezpieczny istotne wsparcie w trudnych czasach pandemii. W rezultacie wprowadzenia nowego standardu obsługi salony sprzedaży oraz usługi wykonywane w domach klientów stały się bezpieczne higienicznie.

W akcję zaangażował się merytorycznie oraz informacyjnie Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa. Związek nasz włączył się w akcję zainicjowaną przez Stowarzyszenie Dom Bezpieczny, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa zarówno konsumentów jak i pracowników sklepów z wyrobami budowlanymi i ekip montażowych. Opracowaliśmy wytyczne dotyczące bezpieczeństwa higienicznego do stosowania przez punkty handlowo-usługowe oraz podczas wykonywania usług montażowych. Apelujemy do wszystkich przedsiębiorstw sektora budowlanego o ich stosowanie i upowszechnianie – mówi Jeremi Mordasewicz, prezes Związku.

Słowa uznania dla organizatorów akcji Klient Bezpieczny wyraziło również Ministerstwo Rozwoju. W okresie epidemii wszelkie inicjatywy branżowe, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i klientów oraz uniknięcie zagrożenia zdrowotnego związanego z pracami remontowymi, zasługują na najwyższe uznanie – powiedział Robert Nowicki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Branża gotowa na jesień

Choć rząd obostrzenia związane z pandemią luzuje poczucie bezpieczeństwa jest nadal sprawą priorytetową. Obowiązków nałożonych na sklepy oraz ich klientów jest coraz mniej choć wiemy doskonale jak prezentują się statystyki zakażeń w Polsce na tle Europy. Zagraniczni oraz polscy eksperci przewidują, że jesienią możemy mieć do czynienia z drugą falą zachorowań na COVID-19. Na szczęście coraz więcej wiemy już o tym wirusie. Co jednak najistotniejsze, branża remontowo-budowlana dzięki akcji Klient Bezpieczny jest dobrze już przygotowana na ewentualne wyzwania czekające nas wszystkich jesienią.

Szczegółowe informacje o akcji oraz możliwości dołączenia do niej znajdują się na stronie: klientbezpieczny.pl

Więcej informacji o kampanii i materiałach prasowych chętnie udzieli Paweł Gregorczyk