EKO-OKNA, HENSFORT i ABUS dołączają do koalicji Dom Bezpieczny

18 października 2018 roku na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Forum Stolarki. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział 250 osób z bliska 140 firm, zaprezentowano wyniki branży, wyłoniono Liderów Stolarki oraz podsumowano działania realizowane w ramach Programu „Dom Bezpieczny”.

Do elitarnego grona 20 firm zrzeszonych w Koalicji, dołączyły 3 nowe: EKO-OKNA, HENSFORT i ABUS.

Dom Bezpieczny jest programem społecznym mającym na celu poprawę bezpieczeństwa polskich domów i mieszkań. Jednoczy firmy, instytucje, stowarzyszenia, instytuty oraz niezależnych ekspertów z całego kraju. Program opiera się na 3 najważniejszych filarach: edukacji na temat bezpieczeństwa, promocji bezpiecznych zachowań oraz certyfikacji produktów i technik zabezpieczeń, chroniących dom i domowników przed włamaniem i pożarem.

W trosce o rzetelność i obiektywizm naszych ekspertyz do grona Koalicjantów zapraszamy wyłącznie podmioty, które poprzez swoje produkty, rozwiązania oraz zaangażowanie edukacyjne w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa Polaków. Dzięki temu dostarczamy rzetelną wiedzę na temat zagrożeń i mówimy o ich przeciwdziałaniu. To wszystko po to, abyśmy wszyscy czuli się bezpieczniej – tłumaczy Karol Klos, Project Manager reprezentujący Program Dom Bezpieczny.

Podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki elitarne grono 20 firm wchodzących w skład Programu Dom Bezpieczny powiększyło się o 3 firmy: EKO OKNA, HENSFORT i ABUS. Marki, które przystępują do programu i firmują go także swoją działalnością zdecydowanie nie są przypadkowymi firmami, a także z bezpieczeństwem mają wiele wspólnego!

Nowi koalicjanci o programie

Udział w Programie Dom Bezpieczny jest dla nas okazją do współpracy pomimo konkurencji – w imię wyższego celu, którym jest bezpieczeństwo inwestorów. Dołożymy wszelkich starań, aby założenia programu realizować w praktyce – mówi Jacek Wach, Dyrektor ds. Marketingu w HENSFORT.

 

Potwierdza to także Michał Maciejewski, Dyrektor Handlowy w EKO-OKNA – Ideologia Domu Bezpiecznego jest nam bliska i dołączenie do koalicji przez Eko-Okna było naturalną koleją rzeczy. Jest szansa na to, żebyśmy wspólnymi siłami w koalicji wykreowali trend, którym cała branża będzie podążać. Bo przecież o to właśnie chodzi, żeby okna czy drzwi miały coraz lepsze parametry techniczne akustyczne, termiczne i oczywiście przeciwwłamaniowe.

Mamy wiele wspólnego z założeniami Programu Dom Bezpieczny. Już od 1924 roku zapewniamy poczucie bezpieczeństwa na całym świecie i jesteśmy pionierem podobnych działań edukacyjno-prewencyjnych we współpracy z Policją na terenie Niemiec. Dlatego oczywistym było dla nas przystąpienie do działań w zakresie bezpieczeństwa w Polsce. Mamy duże i ambitne plany w związku z przystąpieniem do Domu Bezpiecznego i wierzymy, że nasze działania edukacyjne przyniosą zamierzony skutek! – podkreśla Józef Grabowski, Prezes Zarządu Abus Polska. 

Koalicja Programu Dom Bezpieczny jest autorem wielu ekspertyz i opracowań branżowych, materiałów informacyjnych i poradnikowych zebranych w Centrum Wiedzy o Bezpieczeństwie. Wspólne akcje edukacyjne i informacyjne organizowane przy współpracy ze Służbą Więzienną, Komendą Stołeczną Policji oraz Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu uwrażliwiają społeczeństwo na ważne tematy i kształtują bezpieczne postawy. Wśród najbardziej spektakularnych akcji medialnych należy wymienić akcję #PoznajZłodzieja i #PoznajSąsiada, które swoim przesłaniem dotarły do ponad 20 milionów odbiorców.