Aktualności / Dom Bezpieczny członkiem Stowarzyszenia Active House

Dom Bezpieczny dołączył w tym roku do grona członków Stowarzyszenia Active House, promującego zrównoważone budownictwo. Głównym jego założeniem jest stworzenie przestrzeni mieszkalnej, łączącej efektywność energetyczną i komfort mieszkańców, zapewniającej domownikom jak najlepszą przestrzeń do życia oraz korzystnie wpływającej na środowisko. 

O Stowarzyszeniu Active House

Active House powstało w wyniku połączenia wiedzy architektów, inżynierów, naukowców i producentów budowlanych, którzy wspólnie opracowali metodologię, pozwalającą na wdrożenie budownictwa, poprawiającego jakość życia i wspierającego środowisko naturalne. Domy Aktywne są przede wszystkim zdrowe – korzystnie wpływają na samopoczucie mieszkańców i ograniczają zanieczyszczenia środowiska, poprzez efektywność energetyczną.

Najważniejsza w Domu Aktywnym jest jego struktura – koncentracja na środowisku i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii umożliwia stworzenie komfortowej przestrzeni do życia. Bilans zużycia energii, warunki klimatu wewnętrznego i wpływ na środowisko to najważniejsze kryteria brane pod uwagę podczas oceny budynku i klasyfikowania go jako Aktywnego.

O komfort domowników dba między innymi odpowiedni dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Ekologiczne materiały wpływają pozytywnie na klimat wewnątrz domu, a budynek jest energooszczędny – dom ma za zadanie pozostawać w pełnej harmonii ze środowiskiem i zapewniać oszczędne zużycie zasobów naturalnych.

Największe zalety Domu Aktywnego

Dom Aktywny łączą trzy elementy: Komfort, Energia i Środowisko, które idealnie określają najwyższej jakości projekt architektoniczny, wspierający efektywność energetyczną, zdrowie i komfort życia oraz środowisko naturalne. Właśnie te 3 wartości tworzą domy przyszłości.   

Dom jest miejscem, w którym spędzamy dużo czasu, a to co dostaje się do naszych płuc wewnątrz pomieszczeń, ma ogromne znaczenie dla zdrowia. Dom Aktywny zapewnia odpowiedni dostęp do wysokiej jakości, świeżego powietrza, co może zapobiegać, chociażby drobnym infekcjom gardła i alergiom. Budynek jest również energooszczędny, a więc procesy wymiany powietrza są ekologiczne i nie powinny powodować strat energii.

Bardzo ważny jest również komfort termiczny, który zapewnia odpowiednia temperatura w pomieszczeniach. Parametr ten ma realny wpływ na nasz nastrój i ogólne samopoczucie, a nawet może złagodzić objawy niektórych chorób.

Odpowiednie oświetlenie ma korzyści prozdrowotne. Dom Aktywny zapewnia odpowiedni dopływ naturalnego światła, co jeszcze do niedawna nie było praktykowane w budownictwie. Optymalnie, oświetlenie elektryczne w ciągu dnia powinno być ograniczone, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii i zwiększenie efektywności energetycznej.

Człowiek w harmonii z planetą

Jednym z głównych celów Domu Aktywnego jest pozytywny wpływ na środowisko naturalne, poprzez ograniczenie do minimum procesów, które mogą mu zaszkodzić. Jednym z ważniejszych aspektów jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez używanie odnawialnych źródeł energii i korzystania z energooszczędnych rozwiązań. Biorąc pod uwagę korzyści ekologiczne oraz działania, mające na celu promowanie zrównoważonego budownictwa, w którym człowiek żyje w harmonii ze środowiskiem, jesteśmy dumni, że Dom Bezpieczny stał się częścią tej organizacji.

Po więcej informacji na temat Domu Aktywnego lub Stowarzyszenia Active House zapraszamy do kontaktu: kontakt@dombezpieczny.com