Aktualności / Dom Bezpieczny w Radiu Dla Ciebie

14 sierpnia Karol Klos, reprezentant programu Dom Bezpieczny, był gościem Anny Matusiak w audycji “Południe z Animuszem” w Radiu Dla Ciebie.

Pierwsza część audycji poświęcona była niedawno zakończonej akcji “Gaśnica w każdej kuchni“. Jak się okazuje, to właśnie tam dochodzi do największej liczby pożarów, a niewielu z nas ma możliwość skutecznego zareagowania, na przykład w wypadku zwarcia elektrycznego albo płonącego oleju.

Jednak to o założeniach programu Dom Bezpieczny rozmawiano najdłużej. “Punktem wyjścia dla naszego programu jest włamanie i ochrona przed włamywaczami” – tłumaczył Karol Klos.  “Ale zależy nam również na wzroście świadomości w zakresie ochrony przed pożarem, bezpieczeństwa użytkowania i bezpieczeństwa dzieci”.

Gość audycji udzielił również ciekawych porad dla tych, którzy wyjeżdżają na wakacje. Przestrzegł przed zostawianiem kluczy w niestrzeżonych miejscach, informowaniem w mediach społecznościowych o planowanym wyjeździe, a jednocześnie zachęcał do poproszenia o pomoc sąsiadów w razie niepewności, co dzieje się w pustym domu.

Zapis audycji dostępny jest na stronie RDC.