Aktualności / #KlientBezpieczny, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo w dobie pandemii

Dołącz do kampanii Klient Bezpieczny i korzystaj z naszych materiałów!

Wystarczy, że wypełnisz formularz:

 
 

Stowarzyszenie Dom Bezpieczny od samego początku jest miejscem dyskusji, wspólnej pracy nad rozwiązaniami dla branży, ale także miejscem definiowania problemów rynkowych. W obecnym sezonie palącym problemem stał się koronawirus i spowodowane nim perturbacje w gospodarce i na rynku remontowo-budowlanym. Dlatego już na wiosnę uruchomiliśmy kampanię Klient Bezpieczny!

Co pandemia oznacza dla budownictwa?

Temat powraca ze zdwojoną siłą, a wobec rosnącej epidemii największym obecnie problemem staje się niepewność finansowa klientów i strach o własne zdrowie. Za tymi obawami idzie brak decyzji zakupowych na towary, które nie są towarami pierwszej potrzeby, a z pewnością do takich należą okna i drzwi. Zdecydowana większość branży odnotowała wiosną spadki sprzedaży rzędu 30-40% !!  Powtórka takiej sytuacji jesienią stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla całego segmentu handlu i usług !!

Niemalże całość wiosennej sprzedaży stolarki opierała się o inwestycje publiczne, deweloperskie i prywatne nowe budownictwo. Dopiero w czerwcu odżył rynek remontowy, rynek wymian okien i drzwi, który stanowi o ponad połowie sprzedaży w tej branży. Obecne wzrosty zachorowań na COVID-19, już 10-krotnie przewyższające liczby z marca-kwietnia, proces ten mogą jednak szybko zahamować. Gdyby taki scenariusz się ziścił, będzie to oznaczało spisanie całego tegorocznego sezonu budowlanego na straty, a wiele firm, niestety, tej kolejnej straty już nie dźwignie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Jako branża oparta na usługach jesteśmy zmuszeni zrobić wszystko, aby zapewnić klientów o bezpieczeństwie higienicznym usług świadczonych w punktach handlowo-usługowych. Trzeba przy tym także pamiętać o usługach pomiarowych, serwisowych oraz o montażu. To dla nich w ramach akcji #KlientBezpieczny przygotowaliśmy wspólnie z organizacjami branżowymi wytyczne dla bezpiecznej obsługi klienta i dla bezpiecznego świadczenia usług. Przeprowadziliśmy szeroką akcję informacyjną i zgromadziliśmy ponad setkę salonów okienno-drzwiowych i ich ekip, które zadeklarowały przestrzeganie tych zaostrzonych reguł na czas pandemii. Dzięki nim klienci już dzisiaj mogą znaleźć te miejsca sprzedaży stolarki, gdzie mogą się czuć w pełni BEZPIECZNIE.

Działajmy, nie czekajmy!

Proponujemy wszystkim, którzy widzą zagrożenie niższego popytu na usługi wymiany okien, by przyłączyli się do akcji Klient Bezpieczny – pro-popytowej kampanii, która zapewni inwestorów, że także dzisiaj można w poczuciu pełnego bezpieczeństwa zlecić wymianę okien/drzwi. Dla skuteczności tych działań niezbędna jest współpraca firm świadomych, rozumiejących zagrożenie. Potrzebna jest Wasza aktywność. Oczekujemy od każdej zaangażowanej firmy pomocy merytorycznej, informacyjnej i pilnowania wyznaczonych standardów.

Stowarzyszenie Dom Bezpieczny opracowało wytyczne i zalecenia bezpieczeństwa do stosowania przez punkty handlowo-usługowe (w tym salony stolarki) oraz podczas usług montażowych. Są one dostępne poniżej i sukcesywnie upowszechniane wśród właścicieli salonów i składów budowlanych oraz klientów ostatecznych. W kampanię zaangażowały się już media ogólnopolskie, branżowe, firmy produkcyjne, sieci sprzedaży oraz organizacje pracodawców. Zaangażujcie się i Wy.

Stajemy wobec ogromnego zagrożenia bytu wielu dystrybutorów okien i drzwi, a w konsekwencji, bytu całej branży stolarki budowlanej w Polsce. Zjednoczmy nasze siły, by wspólnie się temu przeciwstawić. Zgłosić się do udziału może absolutnie każda firma! Wystarczy zadeklarować stosowanie zaproponowanych zasad oraz upowszechnienie ich wśród swoich klientów.

DZIAŁAJMY, NIE CZEKAJMY!