Aktualności / Nasi Koalicjanci na Budmie 2019


Bezpieczeństwo na targach Budma 2019 miało wyjątkowo silną reprezentację

Dom Bezpieczny wspólnie z Koalicjantami oraz tradycyjnie już z Wielkopolską Policją stworzył Punkt Konsultacyjny nt. Bezpieczeństwa. Na stoisku 72A w hali 5 można było znaleźć nie tylko ekspertów, którzy służyli pomocą i radą odwiedzającym targi oraz dziennikarzom, ale także produkty służące bezpieczeństwu. Co więcej, po raz pierwszy na polskich targach została zaprezentowana roleta aluminiowa w klasie RC3 firmy Aluprof. Jest to jedyny w Polsce system posiadającym potwierdzoną laboratoryjnie klasę RC. Drugim rozwiązaniem dostępnym wyłącznie na stoisku Domu Bezpiecznego było okno PVC w klasie RC3, dostarczone przez firmę MACO.

         

Bezpieczeństwo jednak to nie tylko zabezpieczenia mechaniczne, ale także współpracująca z nimi elektronika. Stąd także obecność rozwiązań smarthome od FIBARO, które były połączone z całym stoiskiem, roletą oraz oknem. Warto podkreślić, że seria gniazdek Walli została nagrodzona złotym medalem MTP!

        

Kolejnym rozwiązaniem, pokazanym wyłącznie na stoisku Domu Bezpiecznego, były kamery firmy DAHUA. Wspólnie zaprezentowaliśmy kamery od podstawowych rozwiązań domowych, do w pełni profesjonalnych kamer właściwych do monitoringu miejskiego czy nawet monitoringu lotnisk i miejsc wymagających specjalistycznej ochrony. Inteligentna analityka obrazu zapewniona przez wysokiej jakości rejestrator pozwalała na rozpoznawanie twarzy, zapisywanie charakterystycznych elementów ubioru, a nawet wieku czy płci. Nasz system pracował i nagrywał także po godzinach otwarcia hal targowych. Nagrał m.in. „wypożyczenie” krzesła ze stoiska, o czym informowaliśmy na facebooku, i właśnie dzięki monitoringowi udało się je odzyskać 🙂 Było to zdecydowanie stoisko bezpieczne nie tylko z nazwy! Piątym rozwiązaniem prezentowanym na stoisku Domu Bezpiecznego był system klucza elektronicznego blueCompact firmy WINKHAUS, czyli połączenie mechanicznego zabezpieczenia i elektronicznej kontroli dostępu w formie i kształcie tradycyjnego klucza oraz wkładki drzwiowej. Dzięki zastosowaniu dwóch wkładek i kilku kluczy mieliśmy możliwość pokazania nowych funkcjonalności polegających na różnicowaniu poziomu dostępu do różnych pomieszczeń, nadawaniu uprawnień czasowo oraz dostępu do aplikacji na smartfonie za pomocą odcisku linii papilarnych.

Konsultacje, wywiady i premiera katalogu produktów bezpiecznych

Pierwszego dnia targów odwiedzili nas dziennikarze branżowi, telewizyjni oraz radiowi, którzy dowiedzieli się przede wszystkim jak mechaniczne zabezpieczenia i elektroniczne mogą współpracować, co jest niemalże gwarancją bezpieczeństwa domu. Podinsp. Henryk Gabryelczyk bardzo słusznie w tym miejscu podkreślał element ludzki, czyli właściciela domu lub mieszkania, który musi pamiętać o używaniu swoich zabezpieczeń, ale wspominał także o sąsiedzie – w nawiązaniu do naszej ubiegłorocznej akcji #PoznajSąsiada.

Swoją premierę miał także katalog produktów bezpiecznych, czyli pierwsza w Polsce publikacja zawierająca wszystkie znane rozwiązania posiadające walory ochrony przed włamaniem, publikację możecie bezpłatnie pobrać pod tym linkiem.

Na targach Budma w Poznaniu nasi koalicjanci mieli także swoje stoiska! Firma FAKRO przedstawiła bardzo ciekawe drzwi wejściowe z przyciskiem ukrytym w pochwycie i system sterowania domem współtworzony z FIBARO. Poznański producent automatyki również miał swoje stoisko, na którym skupił się na nowej serii gniazdek Walli, ale pokazał także w świetny sposób integrację automatyki, zabezpieczeń mechanicznych, alarmu i kamer. Ostatnim z naszych koalicjantów posiadającym własne stoisko była firma Eko-Okna. Zmienione całkowicie stoisko względem lat poprzednich otrzymało nagrodę od organizatora targów, podobnie jak stoisko FAKRO, jako jedno z najciekawszych. Warto w tym miejscu podkreślić, że ponadprzeciętny standard bezpieczeństwa oraz klamki okienne HOPPE były widoczne niemalże w każdym produkcie. Przy każdym produkcie ponadto była zawieszona tabliczka z parametrami technicznymi, ale także podkreślająca, że Eko-Okna są partnerem programu Dom Bezpieczny! Na tegorocznych targach nasi koalicjanci odebrali aż 5 wyróżnień. Złote medale za innowacyjne produkty trafiły do FIBARO, FAKRO oraz Eko-Okien, a ponadto dwaj ostatni zostali wyróżnieni statuetką „Acantus Aureus” za najefektywniejsze stoiska targowe. Serdecznie gratulujemy!

     

Do zobaczenia na kolejnej edycji Targów Budma w 2020 roku!