Aktualności / Niezwykła Wystawa Innowacji

ŚWIATOWE PREMIERY NA WYSTAWIE INNOWACJI

Branża stolarki budowlanej należy do jednej z najbardziej innowacyjnych, to fakt. Innowacje te wyznaczają nowe trendy w budownictwie i mogą w znaczny sposób przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi. Dlaczego? Dzisiejsze okna i drzwi stają się elementami zarządzania budynkiem. Za pomocą okien zarządzamy oszczędzaniem energii cieplnej i ilością wpadającego do wnętrza światła i ciepła słonecznego. Okna regulują dopływ powietrza i regulują klimat pomieszczeń. To one wreszcie informują o próbie włamania. Dzięki nowym technologiom stają się one dużo bogatsze i lepsze – nie tylko dla użytkowników, ale przede wszystkim dla naszej planety.


A na Wystawie Innowacji podczas Targów Warsaw Home/Warsaw Build można było zobaczyć wiele fantastycznych produktów przyszłości, w tym aż trzy światowe premiery, które szczególnie wpisują się w trend walki o planetę – okno z szybą fotowoltaiczną firmy PETECKI, drzwi podnoszono-przesuwne MB Skyline firmy ALUPROF oraz okno przesuwne Morlite Vision firmy OknoPlus wyposażone w szybę ze sterowaną przeziernością oraz szybą grzewczą. Dwie pierwsze z nich to premiery naszych Koalicjantów.

Okno wykonane przez firmę PETECKI we współpracy z ML System może produkować prąd z energii słonecznej przy pełnej przezierności szyby (przy okazji szyba „wycina” promieniowanie UV). Nie dość, że jest eko, to jeszcze zapewnia bezpieczeństwo do klasy RC 3.

 

 

 

Warto wspomnieć, że firma PETECKI została wyróżniona statuetką Innowacja Roku 2019 – wybór branży stolarki. Gratulujemy!

Na bezpieczeństwo postawił również inny nasz Koalicjant, firma WITRAŻ, która pokazała absolutną nowość – okno w klasie antywłamaniowej RC3, które będzie wielkim wyzwaniem dla potencjalnych złodziei. Otrzymaliśmy zaproszenie do testów – challenge accepted!

 

 

 

 

Niezwykle efektownie prezentowała się “Brama Światła” – brama segmentowa innego naszego Koalicjanta, firmy KRISPOL. Szklana brama z przekładkami termicznym IP40 T i opatentowanym systemem ciepłego montażu, wykorzystująca unikalne szło Priva-Lite Color (pozwalające na swobodne zarządzanie przeziernością) i automatykę 3-generacji.

 

Z kolei ALUPROF w drzwiach podnoszono-przesuwnych MB Skyline postawił na nowatorskie rozwiązania wizualne (wąski słupek, zlicowane pionowe profile skrzydła z ościeżnicą, ukryty drenaż, bezprogowe przejście z domu na taras). takie rozwiązanie otwiera to zupełnie nowe możliwości dla nowoczesnej architektury.

Partner Strategiczny Wystawy, firma WIŚNIOWSKI zaprezentowała pełną kolekcję Wiśniowski Concept – komplementarną ofertę produktową z krajową premierą okna PVC PRIMO o zaawansowanych parametrach. Co ważne, w skład konceptu wchodzą drzwi zewnętrzne, przeciwwłamaniowe CREO, które są jednym z polecanych przez nas Produktów Bezpiecznych.

 

INNOWACJE BRANŻY STOLARKI

Spośród 14 firm prezentujących swoje innowacje, 5 marek to Partnerzy Programu Dom Bezpieczny. Ale warto wspomnieć również o pozostałych markach, które zaprezentowały swoje innowacje podczas Wystawy.

Firma OknoPlus w oknie przesuwnym Morlite Vision zastosowała szybę ze sterowaną przeziernością, która w dodatku była szybą grzewczą, otrzymując liczne głosy publiczności i wygrywając tytuł Innowacja Roku 2019 – wybór odwiedzających. Gratulujemy!

Z kolei firma Selt zaprezentowała panele szklane (z wysuwaną szybą) w parze z pergolą. Zastosowano w niej automatykę, która potrafi reagować na zmianę pogody. Podobną funkcję posiada okno klapowo-obrotowe firmy Velux, otwierane do kąta 45⁰ za pomocą silników ukrytych w ramie. Dzięki zainstalowanym czujnikom deszczu okno zamknie się samoczynnie w przypadku opadów.

 

Wśród produktów nieprezentowanych dotąd polskiej publiczności znalazły się również drzwi podnoszono-przesuwne firmy Yawal z niewidocznym z zewnątrz mechanizmem sterującym, który pozwala na automatyczne otwieranie i zamykanie. Dormakaba przedstawiła bramkę sensoryczną o konfigurowalnym wyglądzie i wysokiej przepustowości (do 43 osób na minutę), doskonale przystosowaną m.in. do budynków biurowych. Do tego zaprezentowała też nowoczesne rozwiązania techniki drzwiowej.

 

Warto wspomnieć również o drzwiach Archislide od Kaemde. Zastosowano w nich całoszklany narożnik, co przynosi zupełnie nowe możliwości aranżacji bryły budynku przez architektów, a do tego wykorzystano w nim bardzo modny dekor „beton architektoniczny”. Plastixal postanowił z kolei pokazać światu drzwi panelowe Exclusive. Dzięki ukrytemu napędowi mogą być one sterowane za pośrednictwem smartfona, a otworzyć je można na odcisk palca. Co wspaniale łączy się z ideą domu inteligentnego Somfy, w którym możemy zarządzać dodatkowo osłonami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz termostatami za pośrednictwem smartfonów lub za pośrednictwem komend głosowych. Dobroplast zaprosił zwiedzających wystawę do wirtualnego świata, gdzie znajduje się pierwszy na rynku sklep internetowy, dający możliwość zakupu okien i drzwi PVC. Produkty mogą być indywidualnie konfigurowane online przez klientów z darmową dostawą.

 

 

Wystawa Innowacji to nie tylko prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań branży stolarki, ale też miejsce wielu głośnych premier, które zwiedzający Targi Warsaw Home / Warsaw Build mieli okazję obejrzeć. Wszystkie przedstawione produkty i rozwiązania są dowodem na to, że branża stolarki wyznacza trendy nowoczesnego budownictwa i inspiruje architektów do innego spojrzenia na bryłę budynków. Pozwala również chronić środowisko, dzięki zastosowanym technologiom tworzącym energię, grzewczym czy termoizolacyjnym. Wystawa Innowacji została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Patronat naukowy nad wydarzeniem objęła Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, a patronem merytorycznym jest Oddział Warszawski SARP.