Aktualności / Nasz poradnik dostępny online!

Wspólnie z wielkopolską policją stworzyliśmy publikację pt. “Ochrona przed włamaniem. Poradnik dla inwestora”. Można w niej znaleźć informacje o sposobach ochrony przed włamaniem i kradzieżą, rodzajach zabezpieczeń i sposobach ich montażu, a autorami tekstów są ludzie zawodowo związani z bezpieczeństwem osób i mienia – policjanci, prawnicy, inżynierowie. Poradnik można pobrać za darmo na naszej stronie WWW!

Wiedza o włamywaczach i sposobach ich przestępczego działania, a zwłaszcza o możliwościach zapobiegania włamaniom, jest w naszym społeczeństwie znikoma. Przyczyną tego jest m.in. brak odpowiednich publikacji trafiających do najszerszych kręgów społeczeństwa. Sytuacja taka jest niewątpliwie korzystna dla przestępców, gdyż są oni żywotnie zainteresowani tym, aby społeczeństwo jak najmniej wiedziało o nich samych, o sposobach dokonywania włamań i o możliwościach skutecznego im przeciwdziałania – czytamy we wstępie publikacji napisanym wspólnie przez podinspektora Henryka Gabryelczyka i redaktora Roberta Klosa.

W Poradniku przybliżono tematykę włamań, omówiono elementy systemu zabezpieczeń budynków, skutecznych przegród odpornych na włamanie, a Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Poznaniu opisał jakie mamy prawa konsumenckie. Ponadto przedstawiono konkretne rozwiązania przeciwwłamaniowe, które są dostępne na rynku.

Wydawnictwo w formie drukowanej miało swoją premierę podczas Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2018 w Poznaniu. Publikacja powstała przy współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i jest dystrybuowana w komisariatach na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Naszą misją jest edukacja społeczeństwa na temat bezpieczeństwa domowników i zabezpieczania mieszkań przed włamaniami. Dlatego nasz poradnik publikujemy również w formie cyfrowej i zachęcamy do jego pobierania oraz dzielenia się plikiem z innymi. Zależy nam na tym, by wiedza w nim zawarta dotarła do jak największej liczby odbiorców.

Poradnik Policja – Dom Bezpieczny