Produkty bezpieczne / Bramy i ogrodzenia / Brama rolowana aluminiowa R1 ASP

Klasa: RC3

Jednostka badawcza: Instytut Techniki Budowlanej

Producent: Krispol Sp. z o.o.

62-300 Września, ul. Budowlana 1, Psary Małe

Główną zaletą przemysłowych bram rolowanych jest ich konstrukcja, która wymaga minimalnej powierzchni. Pancerz bramy R1 zwijany jest na stalowy wał umieszczony nad otworem wjazdowym. Dzięki temu rozwiązaniu przestrzeń pod sufitem hali pozostaje wolna.

Brama rolowana SPP jest wyposażona w elektryczny napęd boczny (nasadowy) ze zintegrowanym hamulcem bezpieczeństwa oraz opcją otwierania awaryjnego za pomocą korby. Urządzenie obsługuje się za pomocą wygodnej centrali sterującej z przyciskami góra – stop – dół.

Dodatkowe zabezpieczenia:

Oprócz zabezpieczenia napędu możliwym jest zainstalowanie lamp sygnalizacyjnych, przydatnych w dużych obiektach przemysłowych, czy fotokomórek, dzięki którym brama unosi się automatycznie po wykryciu jakiejkolwiek przeszkody w świetle wejścia. Podobnie działają zabezpieczenia krawędziowe, zatrzymujące i unoszące roletę po natrafieniu na przeszkodę.

Bramy rolowane tak wyposażone w napęd, jak i bez niego mogą być wykonane w standardzie o zwiększonej odporności na włamanie w klasie RC3, który jest potwierdzony przez Instytut Techniki Budowlanej

www.krispol.pl