Produkty bezpieczne / Drzwi i okna / Drzwi ThermoSafe

Klasa: RC3

Jednostka badawcza:  Instytut Techniki Budowlanej

Producent: Hörmann Polska Sp. z o.o.

ul. Otwarta 1, 62-052 Komorniki

Płyta drzwiowa o grubości 73 mm i 5-punktowy listwowy zamek ryglujący oferowany w standardowej wersji drzwi przyczyniają się z jednej strony do ograniczenia strat energii, a z drugiej chronią przed włamaniem i nadmiernym hałasem. Producent zapewnia opcjonalne przeszklenia i szeroki wybór kolorów do niemal wszystkich wzorów drzwi zewnętrznych. Dostępne są także naświetla boczne i / lub naświetla górne.

Bezpieczne i ciepłe

Parametry izolacyjne oraz 3-szybowe przeszklenie termoizolacyjne sprawiają, że drzwi ThermoSafe spełniają wymogi umożliwiające ich zastosowanie w domach niskoenergetycznych. Współczynnik Ud nawet 0,8 W/ (m2•K)

Wszystkie drzwi są w wersji standardowej wyposażone w ryglowanie wielopunktowe. Drzwi są dobrze zabezpieczone przed podważeniem również po stronie zawiasów.

Przeszklenie izolacyjne wykonane od strony zew nętrznej i wewnętrznej z zespolonego szkła bezpiecznego (VSG) o grubości 8 mm gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. W razie przypadkowego zbicia szyby odłamki szkła nie rozpryskują się, lecz pozostają przyczepione do folii, co wyklucza ryzyko skaleczenia. Ponadto zespolone szkło bezpieczne utrudnia wybicie szyby, dodatkowo chroniąc przed włamaniem.

Materiałaluminium
Grubość płyty drzwiowej73 mm
Grubość ościeżnicy80 mm
Wyposażenie zabezpieczające5-punktowy listwowy zamek ryglujący + trzpień przeciwwyważeniowy po stronie zawiasów
Zawiasyzawiasy 3D; opcjonalnie ukryte zawiasy zabezpieczone przed wyważeniem
Wkładka patentowawkładka patentowa odporna na manipulacje
Przeszklenie bezpiecznezespolone szkło bezpieczne 8 mm po stronie zewnętrznej i 10 mm po stronie wewnętrznej