Produkty bezpieczne / Kontrola dostępu / Elektroniczny klucz blueCompact

Klasa: 6D

Jednostka badawcza: Instytut Mechaniki Precyzyjnej

Producent: Winkhaus Polska Sp. z o.o. Sp. k.

64-130 Rydzyna, ul. Przemysłowa 1

System dostępowy zarządzany smartfonem

Elektroniczne systemy kontroli dostępu, które Winkhaus od lat z sukcesem oferuje na rynku, zostały uzupełnione o kolejny produkt. blueCompact, bo o nim mowa, łączy w sobie najlepsze cechy swoich poprzedników, jednocześnie podążając za współczesnym trendem, jakim jest łatwość obsługi, elastyczność i możliwość sterowania za pomocą urządzeń mobilnych.

blueCompact jest nowoczesnym systemem kontroli dostępu opartym na elektronicznych wkładkach podobnie jak znane już blueChip i blueSmart. Jednak to, co wyróżnia nowy produkt Winkhaus, to sposób zarządzania systemem. Teraz można to zrobić za pomocą darmowej aplikacji na smartfony i tablety. Aplikacja może być instalowana zarówno na urządzeniach z systemem Google Android jak i Apple iOS.

Najważniejszym elementem systemu blueCompact jest aktywny klucz, na którym zapisana jest pełna  konfiguracja systemu. Klucz ten, nazywany Master,  jest wyposażony w moduł bluetooth, za pomocą którego komunikuje się z aplikacją. Wkładki oraz klucze użytkowników są programowane z użyciem klucza Master, a aplikacja jest tylko „przeglądarką” danych. Dzięki temu system blueCompact można zarządzać za pomocą różnych urządzeń, ponieważ krytyczne dane zapisane są w kluczu Master, a nie w aplikacji.

Jedną z najciekawszych funkcji blueCompact jest, oprócz elastyczności w zarządzaniu dostępami i kontroli historii wejść, możliwość zdalnego nadawania uprawnień. Na zdeponowany np. u sąsiada dodatkowy aktywny klucz możemy za pomocą email wysłać prawo dostępu do określonych wkładek przez określony czas. Wystarczy, że sąsiad skomunikuje ten aktywny klucz z własnym smartfonem z aplikacją i odbierze naszego emaila.

www.bluecompact.com