Produkty bezpieczne / Akcesoria / Zestaw przeciwwyważeniowy Roto

Klasa: RC2 i RC3

Jednostka badawcza: ITC Roto

Producent: Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.

Wał Miedzeszyński 402, 03-994 Warszawa

Zestaw do bezpiecznych okien

Drzwi balkonowe i tarasowe to słabe punkty najczęściej wykorzystywane przez włamywaczy. Za pomocą zestawu elementów przeciwwyważeniowych Roto, takich jak:

  • zaczepy antywyważeniowe i rolki ryglujące,
  • klamki zamykane na klucz i blaszki przeciwrozwierceniowe

można dopasować stopień zabezpieczeń do indywidualnych potrzeb bezpieczeństwa.

Zestaw jest częścią składową systemu okuć Roto NT, certyfikowanego i przebadanego wg normy DIN 18104-2 jako okucie przeciwwyważeniowe do doposażania gotowych okien.

Roto NT jest certyfikowanym okuciem, przebadanym wg normy DIN EN 1627-1630 do okien z profili PVC w klasie RC3 i do okien z profili drewnianych w klasie RC2.

Klamka zamykana na klucz

Bezpieczne klamki z kluczem  zabezpieczają obwód okucia przed próbami przesunięcia przesunięcia okucia od zewnątrz. Specjalny mechanizm klamki przeciwdziała zmanipulowaniu jej od zewnątrz i przesunięcia okucia po obwodzie skrzydła przez podważanie od zewnątrz. Jest to najbardziej estetyczna forma zabezpieczenia okna – gdyż żaden mechanizm nie jest widoczny.

Blaszka przeciwrozwierceniowa

Uniemożliwia uszkodzenie klamki przez wiercenie otworu w ramie okiennej od zewnątrz. Zapewnia w ten sposób poprawne działanie klamki zamykanej na kluczyk i zabezpiecza przed kolejnym ze sposobów na włamanie do domu lub mieszkania.

Grzybkowa rolka ryglująca

Zabezpiecza przed najpopularniejszym sposobem na włamanie przez podważenie i wysunięcie rygla z zaczepu okna. To właśnie w ten sposób najczęściej dochodzi do włamań przez niezabezpieczone okna.

Zaczep antywyważeniowy

Powoduje, że grzybkowa rolka ryglująca jest niemożliwa do wysunięcia i zahacza się w rowkach zaczepu podczas próby podważenia okna od zewnątrz.

Wyłącznie przedstawiony komplet może zabezpieczyć na okoliczność próby włamania atakiem na okucie. Całość zestawu zabezpiecza przed:

  • Przesunięciem okucia
  • Rozwierceniem klamki
  • Podważeniem okna

www.roto-frank.com