Aktualności / Akcja #PoznajSąsiada w mediach

Za nami konferencja prasowa, inaugurująca akcję #PoznajSąsiada. W dniu 23 maja 2018 roku w Centrum Społecznym PACA eksperci Programu Dom Bezpieczny oraz funkcjonariusze Policji i Służby Więziennej opowiedzieli o inicjatywie integracji społeczności lokalnych. Na spotkaniu obecni byli dziennikarze z wielu lokalnych i ogólnopolskich redakcji.

Przedstawiciele mediów, podobnie jak przy akcji #PoznajZłodzieja, otrzymali zaproszenia na konferencję w nietypowej formie. W pudełku w kształcie wielorodzinnego domu znaleźli symboliczne atrybuty dobrego sąsiada: szklankę cukru (by wiedzieli, że zawsze mogą poprosić życzliwego sąsiada o pożyczenie składników spożywczych, których zabraknie podczas pieczenia lub gotowania w niehandlową niedzielę), konewkę (by pamiętali, że życzliwy sąsiad chętnie zaopiekuje się ich kwiatami podczas nieobecności), karmę dla zwierząt (by mogli spokojnie wyjechać, bo sąsiad nakarmi ich zwierzę), cukierki, (bo zawsze są mile widzianymi gośćmi na spotkaniu przy kawie) oraz klucz do mieszkania (by sąsiad mógł ich prosić o ewentualną interwencją lub pomoc podczas jego pobytu na wakacjach). W środku znalazł się również odręcznie pisany list z zaproszeniem od sąsiada – Domu Bezpiecznego.

Niecodzienna forma zaproszenia spotkała się z ciepłym przyjęciem dziennikarzy, którzy licznie zjawili się na spotkaniu. Zaowocowało to licznymi publikacjami na temat akcji #PoznajSąsiada.

Wybrane publikacje na temat akcji #PoznajSąsiada:

Na konferencji obecni byli również przedstawiciele takich redakcji jak:

  • Jedynka Polskie Radio
  • Czwórka Polskie Radio
  • PAP
  • Fakt
  • Nasz Dziennik
  • domszytynamiare.pl

W ramach akcji #PoznajSąsiada zachęcamy do poznawania swoich sąsiadów. Pomóc może w tym specjalna zawieszka, którą można zawiesić na drzwiach mieszkających obok nas osób. Wystarczy wypisać na niej swoje namiary kontaktowe. Zawieszkę można pobrać TUTAJ.

Już 29 maja przypada w tym roku Europejski Dzień Sąsiada – to doskonała okazja, by nawiązać z sąsiadami bliższe relacje! Z tej okazji w całej Polsce organizowane są w tym okresie imprezy integracyjne dla mieszkańców. W dniu 9 czerwca na stołecznym Skwerze Seniora odbędzie się finał Warszawskiego Dnia Sąsiada. Dom Bezpieczny będzie na nim obecny!

Więcej na temat akcji #PoznajSąsiada piszemy TUTAJ.