Baza Wiedzy / Ochrona przed włamaniem / Masz drzwi z atestem, ubezpieczyciel da ci zniżkę. #PrawdaCzyFałsz?

Wielu klientów, kupując drzwi antywłamaniowe, chce zabezpieczyć swoje lokum przed włamaniem, ale też liczy na zniżki. Firmy ubezpieczeniowe podkreślają, że drzwi powinny być przeciwwłamaniowe z atestem. Warto jednak podkreślić, że to osoba, która kupuje polisę, sama deklaruje, że ma takie drzwi, nikt tego nie sprawdza, a wykupić ubezpieczenie można nawet przez Internet. Dopiero w momencie ewentualnego włamania, gdy ma być wypłacone odszkodowanie, wymagane są stosowne dokumenty. Tak przynajmniej informują ubezpieczyciele.

Towarzystwa ubezpieczeniowe najbardziej cenią atesty na zamki, dużo mniej wymagań wobec drzwi jako konstrukcji. Zniżki w polisie można uzyskać za następujące elementy:

  • atestowane drzwi przeciwwłamaniowe;
  • atestowane zamki przeciwwłamaniowe;
  • dwa zamki wielozastawkowe, jeden wielopunktowy lub mechaniczno-elektroniczny;
  • atestowane okna przeciwwłamaniowe;
  • certyfikowane kraty lub rolety przeciwwłamaniowe;
  • pakiety szybowe ze szkłem o podwyższonej odporności na włamanie w oknach;
  • alarm lub monitoring;
  • dozór nieruchomości przez agencję ochrony.

To prawda – za drzwi z atestem przeciwwłamaniowym w zasadzie wszyscy ubezpieczyciele oferują klientom kilkunastoprocentowe zniżki. Nie warto jednak nadużywać ich zaufania i deklarować drzwi atestowanych, jeśli w rzeczywistości takich nie mamy. Narażamy się bowiem na odmowę wypłaty odszkodowania.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zniżek ubezpieczeniowych? Zapraszamy do artykułu dla profesjonalistów: https://dombezpieczny.com/baza_wiedzy/ubezpieczenie-mieszkania-a-drzwi-przeciwwlamaniowe/

Powiązane wpisy

Po remoncie powinniśmy wymienić wszystkie zamki. #PrawdaCzyFałsz?

Po remoncie powinniśmy wymienić wszystkie zamki. #PrawdaCzyFałsz?

Czy na pewno wiemy, jak wyglądają i co robią na co dzień złodzieje i włamywacze? Większość być może utrzymuje się wyłącznie z kradzieży, ale na pewno są też tacy, którzy w ciągu dnia wykonują “zwykłe” zajęcia.

Klasy bezpieczeństwa wkładek bębenkowych

Klasy bezpieczeństwa wkładek bębenkowych

Wkładka bębenkowa to równie ważny co zamek element drzwi wejściowych. Źle dobrana i zamontowana ułatwi atak włamywaczom. Nie powinna więc wystawać poza szyldy drzwi, a dołączone do niej klucze powinny być jak najlepiej chronione przed skopiowaniem.

DAKO: bezpieczne wejście w najlepszym stylu

DAKO: bezpieczne wejście w najlepszym stylu

Drzwi wejściowe to jeden z istotniejszych elementów stolarki otworowej, którą uwzględniamy w budowie – stanowią punkt otwarcia na świat i są swoistą wizytówką domu i jego mieszkańców. Ich wybór to więc na ogół decyzja, na podjęcie której poświęcamy sporo czasu, energii i pieniędzy. Jakie kwestie dotyczące drzwi powinniśmy uwzględnić dokonując wyboru?