Baza Wiedzy / Porady ekspertów / Wiśniowski prezentuje komplet stolarki bezpiecznej

Dom jest najważniejszym miejscem dla każdej rodziny. Aby skutecznie zapewnić bezpieczeństwo, warto zastosować innowacyjne i kompleksowe rozwiązania firmy Wiśniowski z kolekcji Home Inclusive 2.0. To kolekcja, która łączący jedną stylistyczną linią bramy, drzwi i ogrodzenia, tworząc harmonijny i bezpieczny komplet stolarki.

Od bramy aż po drzwi

W skład kolekcji Wiśniowski Home Inclusive 2.0 wchodzi m.in. linia bram garażowych PRIME. To realizacja wizji bramy, w której optymalnie połączono nie tylko nowoczesną technikę, jakość i bezpieczeństwo, ale również wyjątkowe wzornictwo. Jej sekret tkwi w odpowiednio dopracowanych detalach konstrukcyjnych i bogactwie wykończeń. Zalety bramy PRIME doceniają inwestorzy w całej Europie oraz jury konkursu Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podstawą zaprojektowania bram PRIME jest innowacyjny panel INNOVO. Grubość 60 mm, świetne parametry termoizolacyjne oraz wzmocniona konstrukcja, pozwala zastosować szereg innowacyjnych zastosowań. A jej stylistyka odzwierciedla wzorce klasycznej elegancji, pozostając w harmonii z nowoczesnymi zasadami projektowania. Efekt wizualny został osiągnięty między innymi dzięki malowanym elementom konstrukcji nośnej, prowadnic, a także okuć paneli.

Brama PRIME została doposażona w dodatkowe optyczne czujniki nadosłonowe, wyposażone w wysokiej jakości systemy soczewek optycznych, optymalnie  kierunkujących wiązkę podczerwieni  w nadajniku. Przerwanie wiązki przez przeszkodę powoduje automatyczne zatrzymanie bramy. To pozwala wyeliminować wszelkie niebezpieczeństwa związane z pracą bramy.

Co ważne, również termoizolacja wyróżnia bramę PRIME, kwalifikując ją do produktów polecanych do obiektów energooszczędnych, a nawet pasywnych. PRIME może osiągnąć parametr przenikalności ciepła na poziomie nawet 0,79 W/m2K, dzięki zastosowaniu panelu INNOVO oraz dodatkowych uszczelnień, eliminujących straty ciepła w newralgicznych miejscach płaszcza bramy. Ekonomiczną wersją bramy PRIME jest model UniTherm.

Drzwi wejściowe

Niezbędnym elementem bezpiecznej stolarki są drzwi wejściowe. Firma Wiśniowski oferuje szereg modeli, jednak drzwi CREO zasługują na szczególne wyróżnienie. To drzwi, które perfekcyjnie strzegą wnętrze domu przed hałasem, chłodem i gorącem. Współczynnik izolacyjności cieplnej na poziomie od 0,8 W/m2K gwarantuje najlepszą ochronę pomieszczeń przed niskimi i wysokimi temperaturami. A co najważniejsze stanowią skuteczną barierę przed nieproszonymi gośćmi – klasa antywłamaniowa RC2 i RC3 dla drzwi CREO łącznie z doświetlami, potwierdzone certyfikatem IFT Rosenheim.

Z kolei drzwi MultiSecure to pierwsze stalowe drzwi płaszczowe marki WIŚNIOWSKI, które bezkompromisowo łączą ze sobą trzy najważniejsze aspekty bezpieczeństwa: przeciwpożarowość, antywłamaniowość oraz dymoszczelność. Dzięki temu znajdą szerokie zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, lecz także w budynkach użyteczności publicznej, jak również w hotelach i blokach mieszkalnych. Solidna, odporna na uszkodzenia konstrukcja gwarantuje ich sprawność przez długi czas użytkowania, a niezawodne właściwości techniczne zapewniają maksimum bezpieczeństwa. W wersji standardowej drzwi MultiSecure posiadają ognioodporność w klasie EI30 i antywłamaniowość w klasie RC2 lub RC3. Można wzbogacić je także o dodatkowe funkcje, z doskonałą dymoszczelnością na czele.

W drzwiach marki WIŚNIOWSKI montowane szyby są bezpieczne. Oznacza to, że nawet po rozbiciu ich fragmenty nie mają ostrych krawędzi i nie są groźne dla ludzi. Ponadto m.in. w drzwiach CREO  istnieje opcja zamontowania klawiatury kodowej lub czytnika linii papilarnych. Dostępny jest również moduł bluetooth.

Dzięki smartCONNECTED oraz bramom, oknom, drzwiom i ogrodzeniom połączonym ze smartfonem, można mieć ciągłą kontrolę nad domem. Dzięki temu dzieci nie muszą nosić kluczy, bo ich rodzic może otworzyć im drzwi z każdego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu.

Ponadto dzięki integracji smartCONNECTED z centralą TaHoma firmy Somfy istnieje możliwość bieżącego monitorowanie sytuacji wewnątrz budynku. Pozwala to zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom i reagować na bieżące potrzeby domowników np. poprzez uchylenie okien lub zdalne zamknięcie bramy lub drzwi.

Inteligentne rozwiązania dla bezpieczeństwa domu to nie przyszłość, ale teraźniejszość. Ich przewagą nad tradycyjnymi produktami jest to, że pozwalają na reakcję na możliwe zagrożenie zanim stanie się ono poważne. Alarmy reagują, gdy do włamania już dojdzie. Nowoczesne systemy wykrywają niebezpieczeństwo i uruchamiają procedurę alarmową znacznie wcześniej, a dzięki temu oszczędzają domownikom stresu i strat.

Więcej informacji o Wiśniowski Home Inclusive 2.0 można znaleźć na stronie internetowej naszego Partnera.

Powiązane wpisy

FIBARO: dziecko bezpieczne

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa i pewność, że pod naszą nieuwagę nie stanie się nic złego naszym pociechom towarzyszą nam cały czas. Małe dzieci nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie mogą na nich czekać w domu, dlatego lepiej nie spuszczać ich z oczu. Możemy prawdziwie odetchnąć z ulgą i spokojniej spać, kiedy nasz dom jest bezpieczny a sprzęty, meble i inne urządzenia nie stwarzają zagrożenia dla domowników.

G-U: drzwi – fundament bezpieczeństwa

Drzwi wejściowe to jeden z najważniejszych elementów w domu. Są fundamentem bezpieczeństwa, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Wybierając drzwi wejściowe trzeba zwrócić uwagę nie tylko materiał, z których są wykonane. Pokonanie zamka w zwykłych drzwiach zwykle zajmuje złodziejowi kilkadziesiąt sekund. W zależności od klasy bezpieczeństwa ten czas się wydłuża, dlatego warto wybrać drzwi w … Czytaj dalej G-U: drzwi – fundament bezpieczeństwa

Pilkington: szkło w domu – jakie wybrać, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo?

Ważne decyzje Wiele rodzin podejmuje decyzje o budowie domu lub przeprowadzce do większego mieszkania, gdy w domu pojawia się dziecko. Ale nie tylko moda lub najnowszy design powinny kierować naszymi wyborami. Już na etapie budowy i doboru materiałów budowlanych ważne jest podejmowanie świadomych wyborów,  ponieważ będą one miały wpływ na funkcjonalność i bezpieczeństwo mieszkańców. Przeszklenia … Czytaj dalej Pilkington: szkło w domu – jakie wybrać, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo?