Baza Wiedzy / Budowa bezpieczna / Styropian dobry – czyli jaki?

Parametry techniczne styropianu można ocenić wyłącznie za pomocą specjalistycznego oprzyrządowania. Nie da się zweryfikować ich „na oko”. Jak sprawdzić, czy producent jest uczciwy?

Sprawdź wiarygodność marki

Przede wszystkim jakość wyrobów powinna być potwierdzona certyfikatami i rekomendacjami przyznawanymi cyklicznie przez niezależne instytuty naukowe. Warto też sprawdzić markę na podstawie opinii na forach internetowych. Jeśli są negatywne albo marka jest nieznana, trzeba liczyć się z ryzykiem zakupu bubla.

Tani nie znaczy dobry

Oczywiście świetne produkty mogą być objęte promocją, ale bazowa cena jednak nie powinna rażąco odbiegać od innych. Być może taki styropian jest gorszej jakości. Taka oszczędność szybko okaże się fałszywa.

Nie wystarczy zważyć

Swojego czasu dość powszechne stało się sprawdzanie parametrów styropianu na podstawie jego gęstości – poprzez ważenie go i przeliczenie stosunku masy do objętości. To bardzo pobieżna weryfikacja. Znacznie lepiej ufać certyfikatom oraz pozytywnym wynikom publikowanym na stronach GUNB.

Więcej na ten temat: domszytynamiare.pl

Powiązane wpisy

Bezpieczeństwo użytkowania, czyli jak stworzyć dom, który o nas dba

Bezpieczeństwo użytkowania, czyli jak stworzyć dom, który o nas dba

“Najwięcej wypadków zdarza się w domu” Każdy z nas nie raz usłyszał to zdanie. Chyba nie znajdziemy człowieka, który choć raz nie poślizgnął się pod prysznicem, lub cudem tego uniknął. Jeśli chodzi o dzieci, to większość ich wypadków, również ma miejsce w domu. Jak więc stworzyć bezpieczną przestrzeń mieszkalną w domu? 

Piorunochron

Piorunochron

Instalacja odgromowa ratuje nasze domy (i życia) przed skutkami uderzenia pioruna. Na dole trzeba uziemić ją w fundamentach albo wykonać system punktowy bądź otokowy. Na górze należy wyprowadzić piorunochron ponad dach. Sprawdź, z czego składa się kompletna instalacja i jak ją zrobić poprawnie.

Zabezpiecz więźbę dachową

Zabezpiecz więźbę dachową

Surowe drewno używane na więźbę dachową bez odpowiedniego zabezpieczenia może łatwo ulec rozkładowi biologicznemu, nie jest też odporne na ogień. Jego strukturę trzeba chronić impregnatami. Jak to zrobić?