Baza Wiedzy / Budowa bezpieczna / Ocieplaj bez pośpiechu

Zbytni pośpiech przy ocieplaniu budynku może spowodować wystąpienie zacieków na wykończonej elewacji, złuszczenie się tynku, a nawet odspojenie całej termoizolacji od ściany. Na jakim etapie można bezpiecznie przystąpić do prac ociepleniowych?

Tak naprawdę bezpieczny jest dopiero etap zbliżania się z budową ku końcowi. Przede wszystkim należy zaczekać, aż zakończone zostaną prace dekarskie oraz obróbki na poziomych gzymsach czy attykach. Zamontowane (i uszczelnione) muszą być również wszystkie elementy stolarki otworowej – okna, drzwi, brama garażowa. Mury i ewentualne wylewki podłogowe oraz na balkonach i tarasach powinny być suche. Szczelnie należy też przeprowadzić ewentualne przejścia instalacyjne w ścianach zewnętrznych.

Mury i mokre podkłady podłogowe muszą być suche, a stolarka poprawnie zamocowana w ościeżach i uszczelniona (fot. KMR)

 

 

Ocieplenie trzeba jak najszybciej wykończyć systemową wyprawą, a w ostateczności chociaż warstwą zbrojoną (fot. TERMO ORGANIKA)

 

Więcej na: https://domszytynamiare.pl/pl/a/kiedy-ocieplac-sciany

Powiązane wpisy

Nowość: Okna z antywyważeniowym uchyłem Roto TiltSafe RC2 – bezpieczne wietrzenie latem

Nowość: Okna z antywyważeniowym uchyłem Roto TiltSafe RC2 – bezpieczne wietrzenie latem

Przez okna następuje najwięcej włamań do domów jednorodzinnych. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim, gdy zapewniając dostęp chłodnego świeżego powietrza pozostawiamy je uchylone. Aby umożliwić użytkownikom bezpieczne wietrzenie Roto stworzyło innowacyjne okucie Roto TiltSafe, które skutecznie zabezpiecza uchylone okno przed wyważaniem w klasie RC2.

Styropian dobry – czyli jaki?

Styropian dobry – czyli jaki?

Parametry techniczne styropianu można ocenić wyłącznie za pomocą specjalistycznego oprzyrządowania. Nie da się zweryfikować ich „na oko”. Jak sprawdzić, czy producent jest uczciwy?

Uwaga na tereny zalewowe

Uwaga na tereny zalewowe

Coraz częściej jedynym kryterium wyboru działki jest jej lokalizacja lub cena. Łatwo trafić na złe podłoże – na przykład tereny zalewowe. Taka budowa jest trudna i kosztowna. Trzeba się do niej dobrze przygotować. Jeszcze na etapie projektu zrób badania gruntu i sprawdź mapy modelowe!