Baza Wiedzy / Porady ekspertów / WINKHAUS: Wejście zarządzane smartfonem

Elektroniczne systemy kontroli dostępu są z powodzeniem stosowane w biurach, hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej. Ich najważniejszą zaletą jest duża elastyczność w zakresie przyznawania uprawnień dostępu, a także zmiany tych ustawień. Jedno z ciekawszych rozwiązań zaproponowała firma Winkhaus. System blueCompact, bo o nim mowa, cechuje łatwość obsługi, elastyczność i możliwość sterowania za pomocą urządzeń mobilnych.

Innowacyjność

blueCompact jest nowoczesnym systemem kontroli dostępu opartym na elektronicznych wkładkach. To, co go wyróżnia, to sposób zarządzania systemem, za pomocą darmowej aplikacji na smartfony i tablety. Aplikacja jest dostępna w języku polskim, zapewnia banalnie prostą obsługę i może być instalowana zarówno na urządzeniach z systemem Google Android jak i Apple iOS.

Najważniejszym elementem systemu blueCompact jest aktywny klucz, na którym zapisana jest pełna  konfiguracja systemu. Klucz ten, nazywany Master,  jest wyposażony w moduł bluetooth, za pomocą którego komunikuje się z aplikacją. Wkładki oraz klucze użytkowników są programowane z użyciem klucza Master, a aplikacja jest tylko „przeglądarką” danych. Dzięki temu system blueCompact można zarządzać za pomocą różnych urządzeń, ponieważ krytyczne dane zapisane są w kluczu Master, a nie w aplikacji.

Nadawanie uprawnień

Jedną z najciekawszych funkcji blueCompact jest możliwość zdalnego nadawania uprawnień. Na zdeponowany np. u sąsiada dodatkowy aktywny klucz możemy za pomocą wiadomości email wysłać prawo dostępu do określonych wkładek przez określony czas. Wystarczy, że sąsiad skomunikuje ten aktywny klucz z własnym smartfonem z aplikacją i odbierze naszego emaila.

System jest w zasadzie niemożliwy do złamania, a tym samym nikt niepowołany nie wejdzie do chronionych pomieszczeń. Ale nie tylko w elektronice tkwi jego siła – dedykowane wkładki zostały przebadane przez niezależne laboratoria i otrzymały najwyższe klasy bezpieczeństwa.

blueCompact jest doskonałym produktem dla kancelarii adwokackich, przychodni lekarskich czy małych firm, w których funkcjonuje nie więcej niż 25 wkładek i 99 użytkowników.  My będziemy szczególnie go polecać właścicielom domów jednorodzinnych, dbających o własne bezpieczeństwo.

Miron Łukaszczyk

Winkhaus Polska

Powiązane wpisy

Hörmann: Bezpieczne bramy garażowe

Hörmann: Bezpieczne bramy garażowe

W przypadku bram garażowych bezpieczeństwo można interpretować dwojako: brama ma stanowić przegrodę utrudniającą włamanie i wtargnięcie osób niepowołanych do naszego garażu, z drugiej jednak strony powinna zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo użytkowania.

Bezpieczne drzwi, czyli jakie?

Bezpieczne drzwi, czyli jakie?

Drzwi wejściowe to nie tylko wizytówka domu czy mieszkania, ale również skuteczna ochrona przeciwwłamaniowa. Aby spełnić swoje zadanie, drzwi muszą mieć odpowiednią budowę skrzydła, okuć i ościeżnicy.

Powstrzymaj złodzieja – okna z antywyważniowymi okuciami Roto

Powstrzymaj złodzieja – okna z antywyważniowymi okuciami Roto

Okna i drzwi balkonowe na parterze domu są najbardziej narażone na włamanie. Jednocześnie powinny mieć one estetyczny wygląd ze względu na reprezentacyjny charakter usytuowanych tam pomieszczeń. Dlatego warto zatroszczyć się o ochronę znacznie lepszą niż podstawowa i – najlepiej – niewidoczną dla innych.