Odludna okolica, brak mediów, trudne podłoże, kształt domu ułatwiający włamanie – już na etapie szukania działki i projektu podświadomie podejmujemy decyzje mogące ważyć na bezpieczeństwie. A potem? Pleśń. Wilgoć. Spękania. Przemarzanie. To skutki źle zaprojektowanej albo nieprawidłowo wykonanej konstrukcji budynku i jego izolacji przeciwwodnych oraz termicznych.
Pomimo setek programów szkoleniowych, konferencji i coraz przyjaźniejszego doradztwa nadal trudno jest przeskoczyć pewne typowe preferencje architektoniczne, uniknąć popularnych błędów czy wreszcie egzekwować od majstra na budowie jakiekolwiek poprawki. Tymczasem dom nie ma być „byle jaki, byle był” – ma być stabilny, zdrowy, ciepły, ładny i… bezpieczny.
Budowa bezpieczna to taka, która jest nie tylko przemyślana i zorganizowana, ale przede wszystkim dostosowana do lokalnych warunków i możliwości wykonawczych. Dzięki temu jest maksymalnie błędoodporna. To błędne założenia, niewiedza i złe wykonawstwo czynią najwięcej szkód. Dlatego chcemy pomóc Wam podejmować decyzje świadomie i rozsądnie.
W tym dziale przedstawiamy zagrożenia czyhające na każdym etapie planowania i budowy domu, ale też obalamy mity i pokazujemy rozwiązania modelowe. Bezpieczny dom najpierw musi stanąć w Waszej głowie.
Pełna lista artykułów znajduje się poniżej:
Pompy ciepła jako rozwiązanie ekologicznego ogrzewania illbruck: Szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz Bezpieczeństwo użytkowania, czyli jak stworzyć dom, który o nas dba Dziecko bezpieczne w domu – dom, który chroni Okna i drzwi odgrywają kluczową rolę w ekologicznym ogrzewaniu! Pompy ciepła jako rozwiązanie ekologicznego ogrzewania Odnawialne źródła ciepła – ekologia i oszczędność w jednymDziałka i projekt – założenia bazowe
Cechy materiałów budowlanych
Konstrukcja bez błędów
Dach – budowa i zabezpieczenia
Deklarowany komfort cieplny
Pozostałe